Haberler

Özcan Ayhan Mobilyacılar Odası Başkanlığına Yeniden Aday

13 Ocak 2014 tarihinde yapılacak olan İnegöl Marangozlar ve Mobilyacılar Odası seçimleri öncesinde mevcut oda Başkanı Özcan Ayhan, adaylığını açıkladı. 13 Ocak 2014’te yapılacak kongrenin, çoğunluk sağlanmaması halinde 19 Ocak 2014 tarihinde gerçekleştirileceği bildirildi.

Halen İnegöl Marangozlar ve Mobilyacılar Odası Başkanlığı görevini sürdürmekte olan  Özcan Ayhan, dün saat 13.30’da Esnaf Sarayında, yönetim kurulu üyelerinin katıldığı basın toplantısında, Odanın Başkanlığına yeniden aday olduğunu açıkladı.

VERMİŞ OLDUKLARI DESTEKLERDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUM

İnegöl Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan, “2010 yılında göreve başladım. 4 yıldan beri görevimdeyim. Mobilyacılarımızı ve üyelerimizi en iyi en güzel şekilde her platformda temsil ettik. Onların verdiği yetki ile odamızı, fuarlarda, gezilerde, kamu idarelerinde, her türlü platformda layıkıyla temsil ettik. Yönetim kurulu arkadaşlarıma bana vermiş oldukları desteklerden dolayı öncelikle teşekkür ediyorum. Yeniden seçilirsem, yanımızda olacak arkadaşlarıma şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

KAYIT DIŞININ ÜZERİNE GİTTİK

4 yıl içerisinde birçok projeyi gerçekleştirdiklerini, ancak bazı projeler için zamanın yeterli olmadığını aktaran Ayhan, “Gerekli ilgiyi bulamadığımız bazı projelerimizi de önümüzdeki döneme bıraktık. Yurt dışında 8, yurt içinde ise tüm fuarlara geziler düzenledik. Bu gezilere üyelerimizin katılımları iyi oldu. Eğitim seminerleri düzenledik. Ödemelerinde sıkıntı olan alıcıların isimlerini kullanmadan uyarıcı yazılar gönderdik. Toplu katalog çalışmaları yaptık. Üyelerimizin MODEF fuarlarında daha aktif rol alabilmelerini sağladık. Kayıt dışının üzerine gittik ve odamıza üye olmayanları üye yaparak, vergi dairesine bildirdik. Bu çalışmalarımız yeni dönemde de devam edecektir. Vergi kaybının önüne geçeceğiz. Burada esnafımızın bize yardımcı olması gerekiyor. Haksız rekabete her zaman karşıyız. Üyelerimizin mağdur olmaması için emin adımlarla ilerliyoruz. Yeni çıkan kanunlarda var. Bu kanunlar hakkında üyelerimizi sürekli bilgilendiriyoruz. İş Güvenliği ve İş Sağlığı Kanunu 1 Ocak 2014’ten itibaren yürürlüğe giriyor. Buradan onu da belirtmek istiyorum. Hassas bir konu ve büyük cezalar olabilir. Üyelerimizin mağdur olmaması için, gerekli kuruluşlarla temasa geçmeleri gerekmektedir” diye konuştu.

YENİ DÖNEM PROJELERİ

Yeni dönem projelerinden de bahseden Ayhan, “Yeni fuar alanı için çalışmalarımız olacak. Eğitim seminerlerimiz devam edecek, fuar gezilerimiz devam edecek. Odamızı en iyi şekilde temsil edeceğiz. Gerekli çalışmaları yapabilirsek, iş yerleri için çalışmalar başlatacağız. Bu büyük bir proje ve Belediye seçimleri olacak. Bu seçimlerin ardından seçilen Belediye Başkanı ile görüşülerek, yapılacak bir iş. İnşallah başarılı oluruz bu konuda. Esnafımıza yeni işyerleri kazandırabilirsek bu bizi çok mutlu eder. Listemizi oluşturduk ve önümüzdeki dönem bilgi ve birikimimizi en iyi şekilde aktararak faydalı olmaya çalışacağız. Göreve geldiğimizden bu yana sadece mobilyacılara yönelik değil, tüm üreticilere yönelik çalışmalar yapacağız. Birçok toplantılara katıldık. Mobilya nakliye araçlarının giydirilmesi konusunda reklamlar aldık. İnegöl Mobilyasının yurt içi ve yurt dışında tanıtılması için ulusal basında yerel basında her zaman iyi mesajlar vererek, İnegöl’ün alım ve satım gücünü arttırıp, kalitemizi belgelemeye çalıştık. Mobilyacılarımızın iyi ürünler üretmesiyle birlikte bu daha da kolay oldu. İnegöl Mobilyasını gururla anlattık. İnegöl’de hiçbir yerde boş yer bulamazsınız. İnegöllü mobilyacımız ürünlerini alıp satıyor. Yeni yerlere ihtiyacımız var. Bu durumdan bizde çok mutlu oluyoruz. Kendimizi yönetici ve başkan olarak değil üye olarak görüp, Odamızın imkanlarından faydalandık. Arkadaşlarımda bu konuda hassastı. Önümüzdeki dönemin daha güzel geçeceğini düşünüyorum ve herkesin desteklerini bekliyorum. Orada mobilya sanayi olduğu sürece bizi kabul eden herkesin başkanıyız. İnegöl’ün en güzel tarafı mobilya konusundaki birlik ve beraberliğimizdir. Bu konuda bize destek veren herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

YASAKLANIRSA UYARIM

Daha önce başkan adaylığını açıklayan Ziya Çalışkan’ın kendisi hakkında her iki fuara katılmak için farklı firmaları kullandığı şeklindeki  iddialarına da cevap veren Ayhan, “Ben de firma olarak katılıyorum fuara, ancak bu bana özel bir şey değil. Farklı firma izin verirse, yanına ürün koyabiliyoruz. Ben genelde Kasım fuarına katılıyorum ama arkadaşım izin verirse ürün koyabiliyorsunuz. Bununla ilgili herhangi bir yasak yok. Kimsenin hakkını gasp etmiyoruz. Biz bu yerleri 10 yıl kullanabilirdik ama bu hakkımızdan da feragat ettik. Bu sadece bana özel değil, genel bir şey ama yasaklanırsa, bu yasağa üyeler gibi ben de uyarım. Yönetim kurulumuzda birkaç yeni isim olacak. Zaten bizim yönetim kurulu sayımız 9’dan 7’ye düştü ama biz hep birlikte çalışacağız” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir