Haberler

İnegöl Mobilyacılar Odasında Görev Dağılımı Yapıldı.

5362 Sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Kanunu gereği 4 yılda bir yapılması zorunlu olan Meslek Odaları seçimlerinde İnegöl Mobilyacılar Odası seçimi 14 Ocak 2018 pazar günü gerçekleştirildi.
Genel kurulda 250 üye oy kullanırken Mevcut Başkan Özcan AYHAN ve ekibi 248 oy alarak tekrar başkanlığa seçildi. 2 Oy ise İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından geçersiz sayıldı.
Genel Kurul sonrasında bir açıklama yapan Oda Başkanı Özcan AYHAN ;
İnegöl Mobilyacılar Odası olarak 4 yılda bir yapılması zorunlu olan Genel Kurulumuzu 14 Ocak pazar günü İnegöl Esnaf Sarayında gerçekleştirdik.
Öncelikle Genel Kurulumuza katılan ve bizlere destek olan bütün üyelerimize ve mazeret bildirerek katılamayan ancak desteğini ifade eden diğer üyelerimize şahsı m ve yönetim kurulum adına çok teşekkür ediyorum.
Genel Kurulumuz neticesinde 4 yıl süre ile yeniden Mobilyacılar Odası Başkanlığına ve Yönetim Kuruluna seçilmiş bulunuyoruz.
Genel Kurulumuzda Üyelerimiz e belirtmiş olduğumuz çalışma programında önümüzdeki 4 yıl boyunca;
* Kayıt Dışı çalışan firmalarımızın tespit edilmesi ve kayıt altına alınması yönünde çalışmaya devam edileceği,
*Sektörümüzle ilgili Yurt İçi ve Yurt Dışı Fuarlarına geziler düzenlenmesi,
*Ortağı olduğumuz MODEF Şirketi olarak yapımına başlanacak olan yeni MODEF Fuar Binası için Oda olarak üzerimize düşen sorumluluğumuzu yerine getirmek için çalışma yapılması,
*Hamzabey Bölgesinde bulunan 2.Mobilya İhtisas Sanayi Bölgesinde öncelikle Üyelerimize uygun şartlarda Arsa Tahsisinde bulunmak ve sonrasında uygun metre karelerde Binalar İnşa edilerek Esnaflarımızın çalışma alanlarının büyütülmesi konusunda çalışma yapılması,
* Geleneksel hale getirilen Merhum Mobilyacılarımız için Mevlit programlarına devam edilmesi,
*Ramazan aylarında Esnaflarımızla İFTAR Programları düzenleyerek bir araya gelme yönünde çalışmalara devam edilmesi,
*Sektörümüzün gelişmesi adına Esnaflarımızı bilgilendirmek adına Eğitim seminerleri ve toplantılara devam edilmesi,
*Mobilyacılarımızın ve Tedarikçilerimizin Katılımı ile Kataloglar yaparak Esnaflarımıza yeni pazarlar bulmaları yönünde aracılık edilmesi konularında çalışmalar başta olmak üzere bir çok çalışmamız olacaktır.
Bu çalışmaları yapacak yönetim kurulumuz İlçe Seçim Kurulundan almış olduğu Kesinleşmiş Seçim Sonucuna göre önceki akşam toplanarak görev dağılımını gerçekleştirmiştir.
14 Ocak 2018 Tarihinde yapılan Genel Kurul sonucunda bir sonraki Genel Kurul tarihine kadar
Odamızda;
Başkanlığa seçilen Özcan AYHAN ile birlikte,Başkan Vekilliğine Abdurrahman MAKSUTLAR, Muhasip Yöneticiliğe İsmail TAÇ,Yönetim Kurulu Üyeliklerine İbrahim TURAN,Ömer GÜRKAN, Murat Esiner,İsmail KÜLEY,Denetleme Kurulu Başkanlığına ise Kemal KAYA,Denetleme Kurulu Üyeliklerine ise Ali KARASU ve Ahmet GÜDER getirilmiştir.
Yapılan bu görev dağılımın Odamıza hayırlı olmasını temenni ediyor,mesai arkadaşlarıma başarılar diliyorum.

Önceki dönem Yönetim Kurulunda 4 yıl süre ile Başkan Vekili olarak görev yapan ve yeni dönem için izin alarak görevden ayrılan Ümit AYBİL’e 14 Ocak 2018 Tarihinde yapılan Genel Kurul’da Oda Başkanımız Özcan AYHAN ve Belediye Başkan yardımcımız Eşref YİĞİT tarafından Oda adına yapmış olduğu değerli çalışmalar için teşekkür plaketi verildi.

Bir cevap yazın