Başkanlar

Hamdi İDİL

1961 Yılında İnegöl de doğdu.İlkokul ve ortaokulu İnegöl de okur. Lise öğretimini de İnegöl Endüstri Meslek Lisesi’ okur.Okul bitince. Torna Tesviye Diplomalı Mobilyacılık mesleğinde ilerlemek için çalışmaya başlar. 1988 Yılı başına kadar usta olarak çalışır.

01 Ocak 1988 de kendi işyerini açar. Mesleğinde çalışırken aynı zamanda 1996 yılındaki Oda seçimlerinde O zamanki Başkan Habil Kosova’nın Yönetim Kuruluna seçilerek göreve başlar. Almış olduğu ilk sorumluluk; Eski Pazaryeri’nde mobilya Fuarlarının bugünkü temellerinin atıldığı Fuar Komite Başkanı olur.

Daha sonra 1999 Yılında yapılan seçimlerde Mobilyacılar Odası Başkanlığı’na seçilir. Fuar düzelemeleri, sosyal ve kültürel çalışmalar,yurt dışı Fuar gezileri ve birçok etkinliğe ekibiyle birlikte imza atar. 1997 yılında Belediye Ek Hizmet Binası’ndaki Fuar ve 2000 Yılında bugünkü Modern Mobilya fuarlarında ayrıca 2005 yılına kadar düzenlenen fuarlarda 10 yıldan fazla Fuar Komite Başkanı olarak görev alır. 2005 yılında, mesleğinde 40 Yılı geride bırakmış 670 mobilya ustasına plaket ve onur belgeleri verilmesini gerçekleştirir.

Hamdi İdil’in genç mobilyacılara öğüdü; Her ne yapıyorlarsa iyisini yapsınlar ve hemen karşılığını, bedelini almayı beklemesinler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir