Başkanlar

Yahya GÜRBÜZ

07.05.1944 Filibe doğumlu, 1950’de İnegöl’e gelir. İlkokulu Dündar İlkokulunda, 1958 yılında da İnegöl Ortaokulunu bitirir. Ortaokulu bitirdikten sonra Nuri Aktaş ustanın yanında çırak olarak mobilyacılığa başlar daha sonra da sanayide Naci Güngör ustanın yanında çalışmaya başlar. Daha sonra Behçet Menderes ustanın yanında da askere gidene kadar çalışır. 1966’da askerden geldikten sonra da Behçet Menderes’in yanında çalışır. 1968 yılında kendi iş yerini açar.1980’den itibaren dört kapılı, yanları aynalı ortası klapalı yatak odasını İnegöl’de İlk üreten kişi olur. Bu modeli piyasa çok tutar. Meşe, maun ve ceviz kaplamalı olarak mobilya piyasasına sunar.

2003 yılına kadar Tabakhane caddesindeki iş yerinde üretime devam eder. Daha sonra da küçük sanayi’de daha büyük bir iş yeri alarak firmayı şirket haline dönüştürür. 2010 yılında da 52 yıl bizzat çalıştığı mesleğinden ayrılarak emeklilik hayatına başlar.

Marangozlar ve Mobilyacılar Odası’nda 1983-1984 yılları arasında bir yıl başkanlık yapar. İMASKO’ya üyeliği kapanana kadar devam eder.

Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında üye ve yönetim kurulu üyeliklerinde bulunur. Uzun yıllardır alabalık tutma gibi bir hobisi vardır.

Bir cevap yazın