Haberler

FUARA GEZMEK İÇİN DEĞİL, ALMAK İÇİN GELECEKLER

İnegöl Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan, Mobilya Fuarı ile ilgili Okur Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, kimsenin gezmek için gelmeyeceğini, gelen ziyaretçilerin alıcı olacağının altını çizdi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İnegöl Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan, “Fuar hazırlıklarımız gayet iyi gidiyor. Tüm stantlarımız dolu. Katılımcı firmalar, stantlarını yenileyen arkadaşlarımız var. Bu senenin Nisan fuarının ertelenmesi nedeniyle ayrı bir heyecan ile, dünyada da virüs nedeniyle tedbirler olsa da ticaret bir taraftan devam ediyor. Bizde Bakanlığın, TOBB’un ilettiği 32 maddelik tedbirleri uygulayarak firmalarımızın ve çalışanların kurallara uyması ile birlikte hem ticaretimizi yapmayı düşünüyoruz, hem de tedbirlere üst düzeyde uymayı hedefliyoruz. Hayat bir taraftan devam ediyor. Bizde ticaretin devam etmesi için bu fuarı düzenliyoruz. Hem katılımcılara, hem ziyaretçilere hayırlı olur inşallah. Şimdiden emeği geçen tüm katılımcıları tebrik ediyorum” dedi.
Ayhan, “Fuar özellikle tanıtım fuarı. Ticaretin ne kadar olacağını kestiremeyiz ama fuara gerekli ziyaretçi gelmeyeceğini, profesyonel alıcıların geleceğini düşünüyorum. Profesyonel olarak bu işi yapanlar gelecek. Biz bir şurayı gezelim diyen kişiler gelmeyebilir ama bu işin ekmeğini yiyen, işini önemseyen, ticaretini yapan tüccarlar gelir. İnegöl Mobilyacısını merak edenler muhakkak gelecektir. 2020 yılının son mobilya fuarının olması nedeniyle, aynı zamanda ihracat expo bu fuarımız. Yabancı ziyaretçilerden de arayanlar çok. Yabancı ziyaretçilerde gelecek. Ama kurallara uymak gerekiyor. Biz kurallara uyduğumuz sürece buraya da ticarete ihtiyacı olan gelecek. Lazım olmayan, gezmek için geleceklerini düşünmüyorum. Gerçekten alıcı ziyaretçiler gelecektir. Ben fuarın faydalı olacağını düşünüyorum. Yaptığımız ürünlerle sezonumuz güzel geçti. Yine de ürünleri görücüye çıkarmak ve beğeniye sunmak farklı bir şey. Kendisini hazırlayan 180’e yakın firmamızı kutluyorum. İnşallah umdukları gibi olur diye düşünüyorum” diye konuştu.

Bir cevap yazın