Haberler

MOBiLYADAKi KADIN Eli iHRACATA KATKI SAĞLIYOR

Mobilya’nın başkenti ilçemizde, sürekli artan ihracatta kadınların etkin yol alıyor. Mobilya sanayisinde zımpara, dikiş, CNC, muhasebe ve dış ticaret bölümlerinde etkin rol alan İnegöllü kadınlar, ihracatın sürekli ivme kazanarak yükselmesine önemli katkı sağlıyor.
Kadınların mobilya sektörüne giriş yapması ile ihracatta önemli noktaya geldiklerini ifade eden İnegöl Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan, şu ifadeleri kullandı:
“Mobilyacılar odamıza kayıtlı 150’nin üzerinde kadın üyemiz var. Bin 350 üyemizin yaklaşık yüzde 11-12’si bayan üye. Bu da bizi son derece memnun etmiştir. Bayanın yapamayacağı bir iş olmadığını, mobilya sektöründe de gösterdikleri için tebrik ediyorum. Gelişen Türkiye’nin ekonomisine üreterek katkı sağladıkları için ayrıca tebrik ediyorum. Sektörümüzde kadın elinin değmediği bölüm kalmadı.  Mobilya sektörünün özellikle bayanlarımızın eli değdiği günden beri ihracat rakamlarımızda çok önemli rolleri vardır. Hem çalışan olarak hem de sektörde işveren olarak çok büyük katkıları var”
Haber: Okur Gazetesi

Bir cevap yazın