Haberler

AMACIMIZ MOBİLYA SEKTÖRÜNE HİZMET

5.Olağan Genel Kurul Kongresi’nde yeniden göreve seçilen Ertuğrulgazi Mobilyacılar Caddesi Dernek Başkanı Bahadır Bayraktar ile yönetim kurulu üyeleri, protokol ziyaretleri kapsamında İnegöl Marangozlar ve Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret ettiler.

Ziyarette konuşan Ertuğrulgazi Mobilyacılar Caddesi Dernek Başkanı Bahadır Bayraktar, şunları söyledi:
“Kongrelerinizi bizim gibi yeni gerçekleştirmiş olan İnegöl Mobilyacılar Odası başkanını ve yönetim kurulunu ziyaret edip istişareler yapmak istedik. İnşallah İnegöl mobilyası markasına Türkiye’de ve dünyada değer katmaya devam edeceğiz. Şehrimiz ve sektörümüz bizim için çok önemli. Marka şehrimiz diyoruz, sektörümüz marka diyoruz. Bu hassasiyetle şimdiye kadar dikkatli çalışmalarda bulunduk. İnşallah bundan sonraki STK çalışmalarımızda, oda çalışmalarımızda, dernek çalışmalarımızda yine birlikte koordineli bir şekilde götüreceğimiz çalışmalarla inşallah şehrimize ve İnegöl mobilya markasına değer katmaya devam edeceğiz. Derneğimizin kuruluşunda Özcan Ayhan başkanımızın çok büyük destekleri olmuştu. Derneğimizin oluşmasına vesile olanlardan bir tanesidir kendisi ve mobilyacılar odası. O günden bugüne bizde Ertuğrulgazi Mobilyacılar Caddesi Derneği olarak, caddemizle ilgili çalışmalarda bulunduk. Odamızdan destek gördük. Odamızla istişarelerimizi hep koordineli bir şekilde yürüttük. İnşallah yeni dönemde de güzel çalışmalar yapmayı temenni ediyoruz.”

İnegöl Marangozlar ve Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan ise “Ertuğrulgazi Mobilyacılar Caddesi Derneğimizi odamızda ağırlamaktan dolayı son derece mutluyuz. Onlara da yeni yönetimleri hayırlı olsun. Caddemize bir değer kattılar. Caddemizin en azından bir muhatabı, sorumlu kişileri beşli oldu. Geçmiş yıllarda yapılacak ortak işlerde sıkıntılar yaşıyorduk, muhatap bulamıyorduk. Muhakkak böyle güzel bir mobilyacılar caddesi markası olmuş bir yerimizin muhatabı, yönetimi olması gerekiyordu. Onlarda güzel çalışmalar yapıyor. Zaten bütün amaç İnegöl mobilyasına hizmet etmek. Buradaki bütün STK’lardaki arkadaşlarımızın amacı budur. İstişareler yapıyoruz. İnegöl’de çok farklı işler yapılıyor. Biz belki içindeyken farkında değiliz ama İnegöl dışından, yurtdışından bizi izleyenler bizim farkımızı daha iyi görüyor. İşte Hamzabey OSB Mobilya İhtisas Türkiye’de tek. Bizim Tematik Mobilya Lisesi içinde olduğu için Hacı Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampüsü Türkiye’de tek. İnegöl mobilyacıları Mobiliyum, Mobilimo, İmotim gibi AVM’lerimizle de farkını fark ettirdi. Bizimde sanayi sitesi projemiz var. Türkiye’de en farklı bir sanayi sitesi projesi tasarladık. Bunun için yer arayışı içerisindeyiz. Bu konuda istişareler içindeyiz. Yer bulduğumuz zaman inşallah farklı bir tasarımla bir sanayi sitesi kurmayı düşünüyoruz. Bu hepimizin ortak faydasına olacak bir düşünce. İnşallah İnegöl mobilyasını Dünya’da İtalya’nın bile önünde bir yere getiririz. Ben o gidişata da inanıyorum. Şuan bazı sıkıntılarla uğraşıyoruz. Bunlarda bir gün geçecek ve gece gündüz çalışıp, mal yetiştiremeyeceğimiz günler çok yakında diye düşünüyorum” diye konuştu.

 

Bir cevap yazın