Haberler

DEPREMZEDELERE MOBİLYALAR GÖNDERİLİYOR

Kahramanmaraş merkezli depremler nedeni ile binlerce vatandaşımız yaşamını yitirirken, depremzede vatandaşlar için ise İnegöllüler adeta seferberlik ilan etmişti. Yardımlar tüm hızı ile devam ederken, İnegöl Fuar Alanı’nda depremzede aileler için yeni mobilyalar istiflenerek ailelerin evlerine gönderiliyor.

 

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan İnegöl Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan, şu ifadeleri kullandı: “Öncelikle Kahramanmaraş merkezli depremler nedeni ile hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Ülkemiz büyük bir afet ile karşı karşıya kaldı. Bunun neticesinde de şükürler olsun milletimiz yek vücut oldu ve yardım seferberliğine başladı. İnegöl’deki vatandaşlarımızın destekleri ile deprem bölgesine yüzlerce tır yardım, yakacak odun ve çok çeşitli yardım kolileri gönderildi. Bizlerde İnegöl’deki mobilyacılar olarak İnegöl Belediyesi’nin de desteği ile ilçemize gelen depremzedelerimiz için harekete geçtik. İnegöl’e gelen depremzedelerimiz için belirlenen evlerin mobilya ve eşya aksamının tamamlanması için seferberlik ilan ettik. Bunun neticesinde de şu an hali hazırda İnegöl Fuar Alanı’nda mobilyacılarımızdan gelen mobilya ve diğer eşyalar istifleniyor. Ve burada depremzede ailelerimiz için belirlenen evlere nakilleri gerçekleştiriliyor”

 

“Bunun yanında yine kayıt dışı olan depremzede ailelerimizin bulundukları dairede eksiklikleri varsa, onları da yine fuar alanındaki eşyalardan tamamlanıyor. İnegöl gerçekten büyük bir birliktelik sağladı. İnegöl’deki depremzede ailelerimizin eksikliklerinin tamamlanmasının ardından kampanyamız devam edecek. İnegöllü mobilyacılar olarak yetebildiğimiz noktaya kadar gitmek istiyoruz. Yani İnegöl’deki eksikliklerin tamamlanmasının ardından kampanya kapsamında yine mobilya ürünleri toplanmaya devam edecek. Toplanan mobilyalar devletimizin yönlendirmesi ile istenen noktaya gönderilecek. Şimdiye kadar birçok esnafımızın desteği oldu. Ben bir kez daha burada çağrıda bulunmak istiyorum. Mobilyacılarımız bu yardım kampanyasına destek versin. Yaraları birlikte saralım. Bu büyük bir afettir. Rabbim bir daha böyle bir afeti milletimize göstermesin. Elimizden geleni yapalım ve milletimize sahip çıkalım”

Bir cevap yazın