Başkanlar

Mehmet BERK

01.01.1955 tarihinde Fevziye Köyü’nde doğdu. İlkokulu doğduğu köyde bitirdikten sonra aile İnegöl’e yerleşir. Özkaya Mobilya’da koltuk döşeme çıraklığına başlar. Bir müddet sonra da Muzaffer Samda’ nın yanında işe başlar. Beş sene burada çalışır. 1977 yılında askerden geldikten sonra Mehmet Bakan, Mehmet Koru ve Mehmet Berk ile birlikte üçler koltuk imalathanesini kurarlar. İskelet imalatı ve iskelet döşeme işini 10 yıl sürdürürler. 1992 yılında geçirdiği bir rahatsızlık nedeniyle iş yerini kapatır.

1990-1992 yılları arasında üç yıla yakın İnegöl Marangozlar ve Mobilyacılar Odası başkanlığı yapar.

1984-1986 yılları arasında İnegöl spor yönetim kurulunda görev alır. Çeşitli sivil toplum örgütlerinden plaket ve takdirname ile ödüllendirilir. 24.04.1986’da kurulan İnegöl Mobilyacılar ve Marangozlar yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin ilk yönetim kurulunda görev alır.

Mehmet Berk, dernek adına ilk defa “BÜLTEN” adıyla bir meslek yayın organının yayınlanmasını sağlarve iki sayı yayınlanır. Yine ilk defa 1990 yılında, “MOBİLYA GÜMÜŞ YILI” adı altında Derneğin kuruluşunun 25. Yılı anısına İnegöl Mobilyasının duayenlerinden 25 kişiye, düzenlenen bir törenle plaket verilir.

Mehmet Berk evli ve iki çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın