Haberler

B2B Gate İnegöl’de Hizmetlerini Tanıttı

– İnegöl Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan AYHAN :

– “Dijital ortamda dünyanın çeşitli coğrafyalarındaki firmaların bir tuşla birbirini bulabilmesini sağlayan www.b2bgate.net sitesi pratik kolaylıklar sağlayan yeni nesil bir uygulama”

– B2B GATE Genel Müdürü Harun Yazıcı:

– “KOBİ’lerimiz internet üzerinden yapılacak ihracata ve yeniliğe açık olmalı, çünkü bu anlayış ihracatımızı geliştireceği gibi firmalarımıza uluslararası piyasada rekabet avantajı da sağlayacaktır”

İnegöl – Türkiye Ağaç İşleri Esnaf ve Sanatkarları Federasyonu (TAİF) ve B2B Global Medya Bilişim Ltd. Ş. (B2B GATE) arasında,federasyona üye firmalara yüzde 10 indirim uygulanarak www.b2bgate.net sitesi üzerinden ihracatlarının artırılması için yapılan protokole istinaden ilk tanıtım ve bilgilendirme toplantı İnegöl’de düzenlendi.

İnegöl Mobilyacılar Odası’nın desteklediği organizasyonda açılış konuşması yapan İnegöl Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan oda olarak, meslektaşlar arasında dayanışmayı artırmanın yanı sıra ihracat potansiyelini yükselten kuruluşların çoğaltılması gerektiğine inandıklarını ifade ederek şunları söyledi.

“Mobilya sektörünün daha gelişmiş bir seviyeye ulaşması için iç pazar tek başına yeterli değil. Bunun için ihracatımızı muhakkak artırmalıyız.  El işi mobilyada bizimle yarışacak ülke yok. İhracat şansımız, bant mobilyaya göre çok daha fazla ancak bunu teknoloji ile birleştirerek yapmamız lazım. Madeni mobilya, cam, seyyar ve bant mobilya ürünlerimizin benzerlerinin gelişmiş ülkelerde bizim perakende fiyatımızın 3-4 katına pazarlandığını görüyoruz. İnternet, bütün sektörlerin iş yapma tarzlarını etkiledi, bu gerçeklik büsbütün ortadadır. Dijital ortamda dünyanın çeşitli coğrafyalarındaki firmaların bir tuşla birbirini bulabilmesini sağlayan www.b2bgate.net sitesi pratik kolaylıklar sağlayan yeni nesil bir uygulama. Bu uygulamanın üyelerimiz için büyük fayda sağlayacağını öngörüyoruz.

 

“KOBİ’lerimiz internet üzerinden yapılacak ihracata ve yeniliğe açık olmalı” 

B2B GATE Genel Müdürü Harun Yazıcı ise ihracatçının yaşadığı zorluklar ve genel talep üzerine sitenin kurulduğunu dile getirdi.

İşletmeden işletmeye ticaret anlamı taşıyan B2B ile e-ticaret pazarında dil ve satış ağı problemlerini ortadan kaldırarak, firmaların uluslararası piyasalara açılabilmeleri ve ihracatlarını artırmaları için çalıştıklarına değinen Yazıcı, “İhracatta zaman ve mekan olgusunu ortadan kaldıran e-ticaretin bir kolu olan B2B pazarı, gelişmiş ülkeler seviyesinde olmasa da Türkiye’de de büyümesini sürdürüyor. İçinde bulunduğumuz günler de gösteriyor ki, ülkemizin dövize ihtiyacı var. Bunun için de firmalarımızın ihracat yapması gerekiyor. Maalesef, şu anda B2B e-ticaret pazarında gelişmiş ülkelerin çok gerisindeyiz. KOBİ’lerimiz internet üzerinden yapılacak ihracata ve yeniliğe açık olmalı, çünkü bu anlayış ihracatımızı geliştireceği gibi firmalarımıza uluslararası piyasada rekabet avantajı da sağlayacaktır.” değerlendirmelerinde bulundu.

 

Bir cevap yazın