Haberler

Vergi İndirimi Can Suyu Olacak

İnegöl Marangozlar ve Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan, uzun zamandır beklenen ÖTV ve KDV indiriminin gelmesiyle esnafın can suyu bulacağını dile getirdi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından yapılan ÖTV ve KDV indirim açıklanmasının sevindirici olduğunu belirten İnegöl Marangozlar ve Mobilyacılar Odası Başkanı Özcan Ayhan, “Uzun zamandır talep ettiğimiz vergi indirimi müjdesini Bakan Albayrak verdi. Bu vergi indirimleri ekonomiye cansuyu olacak. Ekonomideki çarklar yeniden dönecek, herkes ekonomik daralma beklerken vergi indirimleri büyümeye katkı sağlayacak. En önemlisi bu indirimler net indirim olarak fiyatlara yansıyacak” dedi.

ENFLASYON CİDDİ ORANDA DÜŞECEK

Başkan Ayhan, “Bu indirimler ile yükselen enflasyon ciddi oranda düşecek. Bu vergi indirimleri başta mobilya, beyaz eşya olmak üzere canlılık oluşturacak. Otomotivdeki durgunluk ise vergi indirimi ile sektörde büyük bir canlılık sağlayacak. En önemlisi vergi indirimleri vergi gelirlerini azaltmayacak tam tersine artıracak. Satılmayan malın vergisi olmadığı için ekonomi canlandıkça vergi gelirleri de artacak.İndirimin yapıldığı sektörlerde üretimin hızla artmasını bekliyoruz. Dolayısıyla vergi indirimleri işsizliğin azaltılmasına da büyük katkı sağlayacak. Ancak sadece belirli sektörlerde değil tüm sektörlerde SGK primlerinde de indirim yapılarak istihdam da teşvik edilmeli” diye konuştu.

Haber ve Fotoğraf: Osman GÜRBAŞ

Bir cevap yazın